Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2020, 14:50

Zlozvyk, ktorý pri jazde robíte možno aj vy. Ničíte si tak drahú súčiastku auta

Tento problém je pri jazde a u mnohých vodičov jedným z najčastejších, no zároveň je jeho riešenie naozaj veľmi ľahké.

Zlozvyk, ktorý pri jazde robíte možno aj vy. Ničíte si tak drahú súčiastku auta
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

V týchto dňoch je situácia so servisnými strediskami komplikovaná, je potrebné dodržiavať prísne opatrenia a odporúča sa s menej závažnými poruchami a požiadavkami počkať, ak to samozrejme situácia dovoľuje.

Potrebe návštevy servisu sa môžeme z časti pokúsiť vyhnúť správnym zaobchádzaním s vozidlom - zbaviť sa mnohých zlozvykov. Medzi veľmi častý problém množstva vodičov a pritom nie je tak ťažké mu predísť, je státie na spojkovom pedáli. Státie na takto plne zošliapnutej spojke a zaradenej rýchlosti na križovatke spôsobuje podstatne vyššie opotrebenie spojky - vypínacieho ložiska.

Keď je pravdepodobné, že budete stáť na svetelnej križovatke alebo aj kdekoľvek inde dlhšiu dobu, je lepšie si vyradiť do neutrálu a nestáť zbytočne na spojkovom pedáli. Pri spomaľovaní potom buď podraďujte a brzdite motorom (šetríte brzdy) alebo vyraďte do spomínaného neutrálu. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.