Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2020, 15:46

​Tento zlozvyk môže stáť vášho spolujazdca aj život. Video ukazuje, čo mu hrozí

  • Airbag môže byť vo vozidlách niekedy na škodu. Avšak to najmä v prípade, ak cestujúci nesedia na sedadlách správne a nie sú pripútaní.
  • Možno tento nebezpečný zlozvyk praktikujete aj vy bez toho, aby ste si boli vedomí vážnosťou možných následkov.
​Tento zlozvyk môže stáť vášho spolujazdca aj život. Video ukazuje, čo mu hrozí
Zdroj: Pixabay

Dnešným dňom odštartovali jarné prázdniny a spolu s nimi sa nasledujúce týždne na cesty vyberie (nielen) množstvo rodín, ktoré chcú počas voľných dní s deťmi absolvovať napríklad lyžovačku či iné výlety. 

Trpezlivosť, zvýšená pozornosť, zapnuté bezpečnostné pásy či správny posed za volantom? To sú len niektoré z vecí, ktoré by ste nielen počas nadchádzajúceho obdobia mali brať na vedomie. Mnohí však na správnu pozíciu svojich spolucestujúcich v aute zabúdajú - spolujazdci si totiž najmä pri dlhom cestovaní či státí v zápche vykladajú nohy na palubnú dosku.

Možno tento zlozvyk praktikuje aj niekto z členov vašej posádky, no mali by ste vedieť, že tým riskuje vážne zranenia či dokonca smrť v prípade dopravnej nehody. A tá môže nastať kedykoľvek - nielen počas jazdy, ale aj pri pomalom posúvaní sa v kolóne. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.