Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2020, 15:46

​Tento zlozvyk môže stáť vášho spolujazdca aj život. Video ukazuje, čo mu hrozí

  • Airbag môže byť vo vozidlách niekedy na škodu. Avšak to najmä v prípade, ak cestujúci nesedia na sedadlách správne a nie sú pripútaní.
  • Možno tento nebezpečný zlozvyk praktikujete aj vy bez toho, aby ste si boli vedomí vážnosťou možných následkov.
​Tento zlozvyk môže stáť vášho spolujazdca aj život. Video ukazuje, čo mu hrozí
Zdroj: Pixabay

Dnešným dňom odštartovali jarné prázdniny a spolu s nimi sa nasledujúce týždne na cesty vyberie (nielen) množstvo rodín, ktoré chcú počas voľných dní s deťmi absolvovať napríklad lyžovačku či iné výlety. 

Trpezlivosť, zvýšená pozornosť, zapnuté bezpečnostné pásy či správny posed za volantom? To sú len niektoré z vecí, ktoré by ste nielen počas nadchádzajúceho obdobia mali brať na vedomie. Mnohí však na správnu pozíciu svojich spolucestujúcich v aute zabúdajú - spolujazdci si totiž najmä pri dlhom cestovaní či státí v zápche vykladajú nohy na palubnú dosku.

Možno tento zlozvyk praktikuje aj niekto z členov vašej posádky, no mali by ste vedieť, že tým riskuje vážne zranenia či dokonca smrť v prípade dopravnej nehody. A tá môže nastať kedykoľvek - nielen počas jazdy, ale aj pri pomalom posúvaní sa v kolóne. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.