Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 11:16

Silný vietor môže poriadne potrápiť vodičov. Ako prispôsobiť štýl jazdy?

Nárazový vietor dokáže autom poriadne "zamávať" a vodič musí byť vždy pripravený, najmä volantom a rýchlosťou, kontrolovať pôsobenie bočných síl.

Silný vietor môže poriadne potrápiť vodičov. Ako prispôsobiť štýl jazdy?
Zdroj: TASR/B. Račko

Pre územie Slovenskej republiky je na dnešný i zajtrajší deň opäť vydaná výstraha prvého, niekde dokonca až najvyššieho tretieho stupňa pred silným vetrom - napríklad pre západnú časť.

Meteorológovia očakávajú rýchlosť vetra 105 až 115 kilometrov za hodinu, pričom mesto Bratislava vo svojom varovaní pred silným nárazovým vetrom odporúča obmedziť pohyb pod stromami najmä v parkoch a mestských lesoch.

Najbezpečnejšie bude síce doma, no ak potrebujete cestovať a využívať automobil, je dobré si zhrnúť niekoľko podstatných odporúčaní pre jazdu pri silnom vetre.

​Ako prvé je dôležité naplánovať si trasu, na ktorej sa pokiaľ je to možné vyhnete oblasti, kde by mohli spadnúť na auto a cestu nejaké prekážky alebo stromy. Obmedzte teda jazdu cez les, pozorne sledujte cestu, stromy či iné potencionálne nebezpečné predmety, ktoré by mohli vplyvom vetra spadnúť pri jazde na cestu.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.