Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 11:16

Silný vietor môže poriadne potrápiť vodičov. Ako prispôsobiť štýl jazdy?

Nárazový vietor dokáže autom poriadne "zamávať" a vodič musí byť vždy pripravený, najmä volantom a rýchlosťou, kontrolovať pôsobenie bočných síl.

Silný vietor môže poriadne potrápiť vodičov. Ako prispôsobiť štýl jazdy?
Zdroj: TASR/B. Račko

Pre územie Slovenskej republiky je na dnešný i zajtrajší deň opäť vydaná výstraha prvého, niekde dokonca až najvyššieho tretieho stupňa pred silným vetrom - napríklad pre západnú časť.

Meteorológovia očakávajú rýchlosť vetra 105 až 115 kilometrov za hodinu, pričom mesto Bratislava vo svojom varovaní pred silným nárazovým vetrom odporúča obmedziť pohyb pod stromami najmä v parkoch a mestských lesoch.

Najbezpečnejšie bude síce doma, no ak potrebujete cestovať a využívať automobil, je dobré si zhrnúť niekoľko podstatných odporúčaní pre jazdu pri silnom vetre.

​Ako prvé je dôležité naplánovať si trasu, na ktorej sa pokiaľ je to možné vyhnete oblasti, kde by mohli spadnúť na auto a cestu nejaké prekážky alebo stromy. Obmedzte teda jazdu cez les, pozorne sledujte cestu, stromy či iné potencionálne nebezpečné predmety, ktoré by mohli vplyvom vetra spadnúť pri jazde na cestu.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.