Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 11:34

Túto chybu robí pri tankovaní množstvo vodičov. Môžete si pritom spôsobiť drahé problémy

Patríte do skupiny, ktorá tankuje častejšie menšie množstvo paliva, alebo radšej natankujete "plnú" a máte na čas pokoj? Ak ste sa našli v druhej možnosti, článok je práve pre vás.

Túto chybu robí pri tankovaní množstvo vodičov. Môžete si pritom spôsobiť drahé problémy
Zdroj: Reuters

Hoci elektromobily majú na trhu čoraz väčšie zastúpenie, stále je drvivá väčšina vozidiel jazdiacich napríklad po Slovensku poháňaná bežným spaľovacím motorom alebo ho kombinujú s elektromotorom v podobe hybridných systémov. Aj v takomto prípade sa však tankovaniu paliva pochopiteľne nevyhnete.

I keď sa táto disciplína zdá ako banálna, hrozí vodičom pri nesprávnom postupe hneď niekoľko vážnych problémov. Nemyslíme teraz pritom len základné rozhodnutie, či vziať do ruky tankovaciu pištoľ s naftou alebo benzínom. 

Pozrite si aj niekoľko tipov, ako znížiť spotrebu auta a tak ušetriť na pohonných hmotách:

Tankujte len po prvé cvaknutie

Vodiči áut s konvenčným motorom sa delia zväčša na dve skupiny. Najskôr sú tu tí, ktorí tankujú radšej častejšie za pár eur a potom tí, ktorí natankujú nádrž doplna, aby mali od návštevy čerpacej stanice opäť na čas pokoj.

Práve druhá skupina ľudí potom aj po cvaknutí membránového ventilu v tankovacej pištoli, ktoré hlási dočerpanie paliva doplna a zároveň chráni vodiča i okolie pred prečerpaním nádrže, pokračuje ďalej a stláča pištoľ stále dookola.

Takýmto štýlom si síce do nádrže "natlačíte" ešte často aj niekoľko litrov nafty či benzínu a návštevu čerpacej stanice odložíte o pár kilometrov neskôr, no riskujete pomerne drahé problémy.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.