Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2019, 13:00

TÜV Report: Toto sú najmenej spoľahlivé modely SUV, tvrdia Nemci

  • V zozname TÜV Report 2020 nájdete priemer v danej vekovej kategórii, pri konkrétnych modeloch podiel vozidiel so závažnými poruchami a tiež popis najproblematickejších oblastí.
  • Pri kúpe jazdenky sa týmto modelom radšej vyhnite, alebo problematické veci dôkladne skontrolujte.
TÜV Report: Toto sú najmenej spoľahlivé modely SUV, tvrdia Nemci
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Nie každý si dnes môže dovoliť kúpu nového auta od dílera podľa vlastných predstáv a preto siahne po vozidle z druhej ruky. Jazdené autá sú skvelou voľbou, ako získať za rovnaké alebo dokonca menej peňazí lepšiu výbavu, lepší motor alebo lepší model automobilu, oproti autu od výrobcu.

Ušetrené peniaze si však nemusíte dlho užiť. Práve "jazdenky" sú totiž pri neopatrnej kúpe najväčším rizikom, ako sa dostať do problémov. Pri módnych SUV modeloch je potom servis často ešte náročnejší a teda i finančne nákladnejší. Ako sa teda neoklamať pri kúpe a zaobstarať si spoľahlivého štvorkolesového spoločníka na cestovanie?

V galérii nájdete najmenej spoľahlivé SUV modely rôznych vekových úsekov, spolu s ich najčastejšími závadami:

​Jedným z uznávaných rebríčkov, hoci si nájde aj množstvo odporcov, je TÜV Report zhromažďujúci a vyhodnocujúci údaje nemeckých staníc technickej kontroly. Tými každoročne prejdú milióny áut rôznych segmentov, kategórií a veku. Spomínaný zoznam je následne zoradený na základe podielu áut daného modelu, ktoré technickou kontrolou neprešli z dôvodu vážnejších nedostatkov.

Práve v tomto rebríčku sa teda zameriame na športovo-úžitkové vozidlá, ktoré sú dnes u zákazníkov veľmi obľúbené, a na ich najčastejšie chyby. V najnovšej štatistike roku 2020 sa vyhodnocovalo deväť miliónov vozidiel a 237 modelov áut, ktoré sa dostavili na prehliadku od júla 2018 do júna tohto roka. Celkovo reprezentovali 237 modelov.