Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2019, 11:51

Ako otvoriť zamrznuté dvere auta? Existuje hneď niekoľko overených spôsobov

Teploty síce nie sú extrémne nízke, no tieto rady sa vám môžu hodiť pri výletoch do hôr. Alebo si na ne spomeniete v momente, kedy nebudete vedieť nastúpiť do svojho auta.

Ako otvoriť zamrznuté dvere auta? Existuje hneď niekoľko overených spôsobov
Zdroj: Pixabay

Tento rok o sebe dáva zima vedieť dažďom, pomerne vysokými teplotami, ale nepochybne sa už čoskoro dočkáme aj poriadnych mrazov a snáď i zimnej nádielky. Práve dážď a nízke nočné teploty môžu spôsobiť veľké problémy.

Množstvo majiteľov áut už dnes využíva na otvorenie svojho auta diaľkové ovládanie alebo bezkľúčový prístup do vozidla, pomocou ktorého sa otvori zámok na všetkých dverách bez použitia samotného kľúča.

Nie každý však má k dispozícii dostatok financií na kúpu tak moderného vozidla, ktoré by podobným systémom disponovalo. Ak patríte k tým, ktorí si musia dvere na aute otvárať stále ešte pomocou kľúča, počas zimy vás môže zaskočiť zamrznutý zámok dverí. 

Prvá pomoc

Čo robiť? Riešení je hneď niekoľko, no priblížime vám najmä tie najpraktickejšie - kto totiž nosí so sebou fén na vlasy alebo handru s teplou vodou? Zamrznutý zámok na dverách otvoríte ľahšie napríklad vtedy, ak kľúč nahrejete napríklad zápalkou/zapaľovačom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.