Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2019, 13:10

Súčasť auta, na ktorú väčšina vodičov zabúda. Je rovnako dôležitá ako zimné pneumatiky

Ide o niekoľko eurovú dôležitú investíciu a jednoduchú výmenu, no i napriek tomu sa pozornosť vodičov upriamuje na iné veci.

Súčasť auta, na ktorú väčšina vodičov zabúda. Je rovnako dôležitá ako zimné pneumatiky
Zdroj: HN/Radoslav Petrík (Ilustračná snímka)

Výmena pneumatík alebo celých kolies pred zimnou a letnou sezónou, kontrola chladiacej kvapaliny, kontrola oleja či výmena letnej nemrznúcej zmesi do ostrekovačov za zimnú. Toto je len zlomok toho, čo by si vodiči mali kontrolovať na prelome jednotlivých období a prispieť tak nielen k správnej funkcií vozidla, ale aj samotnej bezpečnosti pri jazde. 

​Kedy ste však naposledy venovali svoju pozornosť napríklad stieračom vášho auta? Možno to už budú aj mesiace či roky a pritom si neuvedomujete, že práve dobrý stav stieračov je jedným z hlavných prvkov na vozidle, ktorý zaisťuje dobrý výhľad a teda i bezpečnosť posádky. Vidieť a byť videný je totiž v premávke kľúčové.

Kontrolu a výmenu nepodceňujte

Stačí si predstaviť situáciu, kedy pri silnom daždi alebo snežení stierače vypovedia svoju službu. O to horšie je to napríklad v noci alebo v zimnom období, kedy vám z pred vami idúcich áut fŕka zmes posypovej soli a špiny na čelné okno a vy kompletne prichádzate o výhľad z vozidla. Bez adekvátneho rozhľadu nemôže vodič správne reagovať a riziko nehody sa rapídne zvyšuje.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.