Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2019, 14:15

Najpredávanejšie hybridy a elektromobily. Ktoré modely sú v Európe najobľúbenejšie?

Pozrite si tri najpredávanejšie modely z kategórií hybrid, plug-in hybrid a čisto elektrických áut v Európe za október 2019.

Veľkoobjemové výkonné motory postupne zanikajú a na trhu sa rozširuje ponuka elektrických, alebo aspoň do istej miery elektrifikovaných vozidiel. Hlavným dôvodom sú stále prísnejšie emisné normy, ktoré musia samotní výrobcovia spĺňať - v opačnom prípade sú nútení platiť skutočne vysoké pokuty.

S príchodom elektrifikovaných áut sa však na druhú stranu "udržujú" pri živote aj autá s väčšími a výkonnými motormi. Práve elektromobily alebo hybridy totiž kompenzujú ich vyššie emisie a prispievajú tak k správnym hodnotám z pohľadu celej automobilky.

Známa analytická spoločnosť JATO Dynamics nedávno zverejnila tlačovú správu, kde uvádza, že dopyt po plug-in hybridných automobiloch vzrástol o 79 percent, o 32 percent sa zvýšil v prípade čisto elektrických vozidiel a o 29 percent to bolo v prípade hybridných vozidiel.

​Európski spotrebitelia v priebehu októbra tohto roka nakúpili 115 700 elektrifikovaných vozidiel - čo je o 41 percent viac ako v októbri minulého roka.

„Výsledky ukazujú, že aj napriek vysokej cene elektrifikovaných vozidiel je tu určite záujem spotrebiteľov a najnovšie uvedenia modelov na trh sú dobre prijímané,“ vysvetľuje Felipe Munoz, globálny analytik spoločnosti JATO.

Do krátkeho videa sme zoskupili tri najpredávanejšie modely z kategórií hybrid, plug-in hybrid a čisto elektrických áut v Európe za uplynulý október 2019. Snímky sú ilustračné.