Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 14:33

Keď sa z vianočného stromčeka stane zbraň. Ako ho bezpečne prepraviť autom?

Poznáte správny postup upevnenia vianočného stromčeka? Hroziť vám môže aj pokuta.

Keď sa z vianočného stromčeka stane zbraň. Ako ho bezpečne prepraviť autom?
Zdroj: Archív HN

Vianočné sviatky sa blížia mnohí už netrpezlivo čakajú na to, čo si pod stromčekom na Štedrý deň nájdu. Samozrejme, vianočný stromček je neoddeliteľnou súčasťou Vianoc a jeho živé prevedenia má stále veľké množstvo priaznivcov.

Ponúka totiž iný zážitok, krásnu vôňu, avšak jeho prenášanie z predajne je trochu komplikovanejšie. Predsa len, umelý vianočný stromček väčšinou kúpite zabalený v krabiciach a tak ho len jednoducho hodíte do kufra auta. S tým živým to potom naopak môže byť skutočne trochu väčší problém. A to doslova. 

Riešenie najmä pre menšie autá (exteriér)

Zákazník, ktorý si kúpi živý vianočný stromček, má na výber tri možnosti - buď mu ho donesie priamo predávajúca firma; v prípade veľkého auta si ho vložíte do interiéru alebo poputuje na strechu auta. Čo teda vtedy, ak musíte stromček uchytiť na auto?

Najdôležitejšie je, aby ste ho dôkladne upevnili. V opačnom prípade sa totiž pri nehode môže premeniť na zbraň, ktorá svojim pohybom ohrozí nielen vás, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: Youtube/ŠKODA Česká republika

Ak sa rozhodnete pre prepravu na streche, najskôr stromček zabaľte do deky - predídete tak poškriabaniu auta. Následne ho osaďte kmeňom dopredu najlepšie na strešné nosiče. Na upevnenie využite potom výhradne neelastické upínacie popruhy a pre lepšiu pevnosť ich viackrát omotajte - napríklad o kmeň a spomínaný strešný nosič.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.