Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 14:33

Keď sa z vianočného stromčeka stane zbraň. Ako ho bezpečne prepraviť autom?

Poznáte správny postup upevnenia vianočného stromčeka? Hroziť vám môže aj pokuta.

Keď sa z vianočného stromčeka stane zbraň. Ako ho bezpečne prepraviť autom?
Zdroj: Archív HN

Vianočné sviatky sa blížia mnohí už netrpezlivo čakajú na to, čo si pod stromčekom na Štedrý deň nájdu. Samozrejme, vianočný stromček je neoddeliteľnou súčasťou Vianoc a jeho živé prevedenia má stále veľké množstvo priaznivcov.

Ponúka totiž iný zážitok, krásnu vôňu, avšak jeho prenášanie z predajne je trochu komplikovanejšie. Predsa len, umelý vianočný stromček väčšinou kúpite zabalený v krabiciach a tak ho len jednoducho hodíte do kufra auta. S tým živým to potom naopak môže byť skutočne trochu väčší problém. A to doslova. 

Riešenie najmä pre menšie autá (exteriér)

Zákazník, ktorý si kúpi živý vianočný stromček, má na výber tri možnosti - buď mu ho donesie priamo predávajúca firma; v prípade veľkého auta si ho vložíte do interiéru alebo poputuje na strechu auta. Čo teda vtedy, ak musíte stromček uchytiť na auto?

Najdôležitejšie je, aby ste ho dôkladne upevnili. V opačnom prípade sa totiž pri nehode môže premeniť na zbraň, ktorá svojim pohybom ohrozí nielen vás, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: Youtube/ŠKODA Česká republika

Ak sa rozhodnete pre prepravu na streche, najskôr stromček zabaľte do deky - predídete tak poškriabaniu auta. Následne ho osaďte kmeňom dopredu najlepšie na strešné nosiče. Na upevnenie využite potom výhradne neelastické upínacie popruhy a pre lepšiu pevnosť ich viackrát omotajte - napríklad o kmeň a spomínaný strešný nosič.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.