Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2019, 15:34

Dokážete spoznať dôležité súčiastky automobilov? Otestujte sa v našom kvíze

Vžite sa na okamih do kože automechanika a spoznajte, aká súčiastka automobilu je na konkrétnom obrázku v kvíze.

Dokážete spoznať dôležité súčiastky automobilov? Otestujte sa v našom kvíze
Zdroj: AOV

Automobily sú rok čo rok zložitejšie, pribúdajú mnohé technológie a vylepšené riešenia, ktoré pomáhajú vodičom i posádke, ale nie automechanikom. Tí sa musia neustále vzdelávať, aby zvládali opravy čoraz náročnejších systémov a súčastí vozidla.

Mnohé autá rokov minulých ste dokázali opraviť takpovediac "na kolene", postačilo vám k tomu len jednoduché náradie a bolo po probléme. Dnes je potrebné prenechať opravy moderných vozidiel na odborníkov, ak si teda nechcete spôsobiť nesprávnou manipuláciou ešte väčšie problémy.

V našom kvíze sme si pre vás pripravili obrázky, podľa ktorých bude nutné určiť názov jednotlivých dielov vozidla. Zamestnanci servisov, či motoristickí nadšenci s tým zrejme nebudú mať problém, čo však ľudia, ktorí používajú automobil len na presúvanie sa medzi jednotlivými bodmi? 

V kvíze nižšie nájdete diely z rôznych oblastí benzínových či naftových vozidiel. Zvládnete zodpovedať všetkých 10 otázok správne? Možno vás prekvapí, koľko toho o vozidle neviete, alebo naopak, že máte v súčiastkach vozidla aspoň dobrý základný prehľad.