Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2019, 18:05

Zabudnite na SUV. Toto sú najpredávanejšie autá tohto roka v Európe

Vlna športovo-úžitkových vozidiel zatiaľ nemá až tak výrazný vplyv na predaje vozidiel v Európe. Na vrchol rebríčka sa nedostali.

Automobilky v súčasnosti disponujú často skutočne bohatým výberom a to od kompaktných modelov do mesta až po plnokrvné veľké SUV-čka. Na jednu stranu je to skvelé, že ak človek túži po jednej značke, je schopná mu ponúknuť vozidlo rôznych segmentov a nemusí tak chodiť ku konkurencii.

Čo však v prípade, ak si neviete z bohatého výberu na trhu zvoliť to pravé auto pre vás? Samozrejme, rozhodujúce sú mnohé dôležité faktory, ktoré treba pri kúpe vozidla zohľadniť. Možno vám však pri voľbe pomôžeme aktuálnym zoznamom najpredávanejších vozidiel v Európe za prvých osem mesiacov tohto roka. 

Opäť sa o to postarala známa spoločnosť Focus2move, pričom zoznam vychádza z pravidelne zbieraných dát predajov vozidiel po celom svete. Tieto údaje následne spoločnosť vyhodnocuje a zostavuje zaujímavé, no najmä objektívne rebríčky.

V našom krátkom videu sa dozviete, ktorý automobil je najpredávanejší a koľko sa ho za spomínané obdobie dokázalo v Európe predať. Pre niekoho bude možno prekvapivé, že i napriek momentálnemu trendu SUV modelov je ich obsadenie v rebríčku pomerne malé.