Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2019, 11:05

Päť najčastejších chýb pri "domácich" opravách automobilov. Čo všetko hrozí?

Radi sa púšťate do opráv auta v domácich podmienkach? Niektoré úkony sú jednoduché, iné si však vyžadujú návštevu odborníkov - inak hrozí ešte väčšie poškodenie vozidla.

Päť najčastejších chýb pri "domácich" opravách automobilov. Čo všetko hrozí?
Zdroj: ProfiAuto

Návšteva servisov je často spájaná s poriadne nákladnými finančnými výdavkami. Najmä v prípade, že ide o autorizovaný servis značky. Na druhú stranu, práve tieto servisy prinášajú maximálnu možnú spoľahlivosť opravy.

Mnoho Slovákov sa však považuje za šikovných domácich majstrov, čo sa následne prejavuje aj na doma robených opravách automobilov. V praxi sa potom často ukáže, že zdanlivo jednoduchá oprava auta nie je až taká jednoduchá a je lepšie využiť profesionálny autoservis, kde na vykonané opravy získate aj záruky. 

„Mnoho domácich majstrov je motivovaných nechodiť do servisu a ušetriť peniaze. Spočiatku ekonomicky výhodná oprava sa však môže postupom času pekne predražiť. Je preto potrebné zvážiť, či chceme neodbornými úpravami prísť napríklad o záruku. Ďalej je potrebné myslieť na ďalšie aspekty týchto opráv, ktorými sú problémy spojené s ekológiou, recykláciou a využitím batérií, pneumatík, použitých dielov alebo kvapalín,” uzatvára Krejčí.

Na základe online príručiek robia vodiči často opravy bez potrebnej prípravy, skúseností a bez špecializovaných nástrojov, ktoré sú pri mnohých opravách nevyhnutné. Výsledok môže byť potom nielen nekvalitný, môže rozšíriť poškodenie vozidla, no dokonca môže byť i nebezpečný.

Ak si na to trúfate a viete čo robíte, môžete svojpomocnou opravou ušetriť slušnú sumu peňazí. Ak si však nie ste istí, prenechajte činnosť na odborníkov. Pozrite si päť najčastejších chýb pri domácich opravách vozidiel.

Výmena rozvodového remeňa

Vymením rozvodový remeň a ešte k tomu aj poriadne ušetrím? Domáci opravári by si však mali na druhú stranu uvedomiť, že ak nie je remeň správne nasadený, tak ich namiesto úspory čaká pekne drahá oprava. Nesprávne nainštalovaný remeň môže viesť k trvalému poškodeniu motora, čo je veľmi vážny a nákladný problém.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.