Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2019, 13:25

Toto sú najpredávanejšie autá tohto roka. Vlastníte niektoré z nich?

Ako vyzerá rebríček svetovo najúspešnejších modelov prvej polovice roka 2019?

Dnes už zákazník plánujúci kúpu vozidla nemá problém nájsť vhodné auto podľa svojich požiadaviek - siahnuť môže po vozidle akéhokoľvek segmentu v konkrétnej značke, podľa vlastných preferencií. Práve naopak, aktuálne bude skôr problém vybrať si zo širokej ponuky na trhu. 

V poslednej dobe sú trendom najmä športovo-úžitkové vozidlá, ktoré majú ambície priniesť majiteľovi väčší pocit bezpečia, vyšší komfort a pre niekoho sú dôležité z pohľadu využitia.

Popravde, veľká väčšina SUV-čiek však do reálneho terénu nijak často nezavíta a skôr bude zdolávať len vysoké mestské obrubníky. Dopyt však hovorí jasne a okrem bežných modelov kombi či sedan siahajú zákazníci práve po autách segmentu SUV.

​To ešte neznamená, že ostatné segmenty zostali zahanbené. Ukazuje to aj najnovší rebríček spoločnosti focus2move, ktorý prináša pohľad na predajné čísla svetovo predávaných modelov za prvý polrok 2019.

Ak čakáte, že na samotnej špičke zoznamu bude práve športovo-úžitkové vozidlo, ste na omyle. Zastúpenie v rebríčku však majú skutočne bohaté. Pozrite si kompletné výsledky v našom stručnom videu vyššie.