Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 14:46

Plánujete cestovať na dovolenku autom? Tieto veci pred jazdou určite skontrolujte

Dôkladná príprava auta pred dlhou trasou pomôže prechádzať nečakaným problémom, ktoré vám ľahko pokazia dovolenkovú pohodu.

Plánujete cestovať na dovolenku autom? Tieto veci pred jazdou určite skontrolujte
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Začiatkom júla sa nielen odštartovali prázdniny, ale tiež dovolenková sezóna. Je preto potrebné počítať s hustejšou dopravou na diaľniciach, ale i celkovo na cestách - najmä v piatok a v nedeľu. 

Či už si vyberiete ako finálnu destináciu na oddych prímorské oblasti, alebo zavítate na iné zaujímavé miesta, často je zvolený za dopravný prostriedok práve automobil. Prináša totiž slobodu a tiež mnohé zážitky spojené s cestovaním.

Ešte pred samotnou cestou by sme sa však mali zamerať nie len na plánovanie trasy, ale aj na prípravu automobilu na takúto dlhú cestu. Tú by sme v žiadnom prípade nemali podceňovať, ak sa teda nechceme počas cestovania zaoberať opravou automobilu niekde v zahraničí. To môže byť totiž často veľmi drahé a komplikované.

Platí, že práve letné obdobie poriadne preskúša odolnosť vášho vozidla a jeho technický stav. Je dôležité dodržať niekoľko overených zásad pri kontrole auta, ešte pred vyštartovaním za oddychom.