Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 13:13

Toto sú najkrajšie interiéry áut roka 2019. Vo výbere sú aj "ľudové" modely

Cenové rozpätie modelov je od približne 21-tisíc eur až po vyše desaťnásobok tejto hodnoty.

Toto sú najkrajšie interiéry áut roka 2019. Vo výbere sú aj "ľudové" modely
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Je pochopiteľné, že každého zaujme vozidlo najmä karosériou. Je to totiž prvá časť auta, ktorú pri pohľade naň zaregistrujete. Pri hodnotení vzhľadu je veľmi tenká hranica, nakoľko každý z nás má iný vkus a každému sa páčia iné detaily. V mnohých prípadoch je však práve samotný interiér vozidla krajší či dizajnovo pestrejší, než zovňajšok. 

Na druhú stranu, práve v kabíne trávite čas pri využívaní vozidla a mali by ste sa v ňom teda cítiť skutočne komfortne. Dnes už sú vo výbavách najrôznejšie položky, ako napríklad špičkoví technologickí asistenti pomáhajúci zvládať dlhé trasy, zvyšovať bezpečnosť a pohodlie. Rovnako tu môžeme nájsť masážne programy sedadiel či celkové "balíky", ktoré po aktivácií zabezpečia napríklad príval energie pre vodiča (napríklad ak je už počas cesty unavený) alebo ho naopak upokoja po rušnom dni v práci.

​Výnimkou pritom nie je ani hlasové ovládanie infotainment systému, ktoré na trhu vo veľkom zaviedol najmä nemecký Mercedes-Benz v rámci kompaktnej Triedy A. Rebríčky predajov vozidiel, prípadne hodnotenie ich spoľahlivosti, sme vám prinášali už v mnohých článkoch. Tradičné je však aj hodnotenie interiérov, ktoré si každoročne berie na svedomie americká spoločnosť Wards Auto.

Porota bola zložená z ôsmich expertov, ktorí sa pri hodnotení 32 noviniek zamerali na estetiku, komfort, materiály, ergonómiu, lícovanie dielov a používateľskú prívetivosť využívaných multimediálnych systémov. 

Podotknúť treba, že poradie je čisto abecedné a do aktuálneho výberu víťazov sa dostali aj lacnejšie modely výrobcov, na prekvapenie vo veľkom množstve aj mimo SUV segmentu. Mnohé z víťazných interiérov sú dostupné vo vozidlách i na území Európy a teda tiež Slovenska. Rozpätie modelov je od 23 330 dolárov (zhruba 21-tisíc eur) do 276 730 dolárov (zhruba 245-tisíc eur), takže cena nebola rozhodujúca.