Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 15:33

Toto sú svetovo najpredávanejšie autá tohto roka. Na čele teraz stoja Japonci

Ak premýšľate nad kúpou nového automobilu, rebríček predajnosti vrámci celého sveta vám môže do istej miery pomôcť s výberom.

Toto sú svetovo najpredávanejšie autá tohto roka. Na čele teraz stoja Japonci
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Plánujete kúpu nového auta? Neviete si z pomedzi obrovského výberu či portfólia každej automobilke jednoducho vybrať? Každému pochopiteľne vyhovuje iné auto, ktoré bude spĺňať podmienky, na ktoré ho konkrétny vodič bude využívať.

Ak často cestujete a chcete si dopriať komfort, najlepšou voľbou budú zrejme limuzíny, sedany a podobne. Ak radi zavítate mimo spevnené cesty a máte radšej vyšší posed či väčší pocit bezpečnosti, potom bude váš výber pravdepodobne smerovať na vozidlá segmentu SUV.

Známy portál focus2move, ktorý sa zaoberá zhromažďovaním a vyhodnocovaním predajov vozidiel všetkých značiek po celom svete, vytvoril rebríček najpredávanejším vozidiel sveta za uplynulé tri mesiace roka 2019. Je možné vidieť, že aj napriek trendu športovo-úžitkových vozidiel sa v čele držia "klasické" automobily, hoci ani SUV v rebríčku nechýbajú.

Prezrite si kompletný zoznam desiatich najpredávanejších áut v spomínanom období vrámci našej galérie, pričom sa dozviete aj počet predaných kusov v marci 2019 a tiež bilanciu vzhľadom na rovnaké obdobie minulého roka.