Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2019, 13:18

Toto je 10 najmenej spoľahlivých nových áut, ukazuje britský prieskum

Rozhodujete sa pri kúpe nového automobilu? Do istej miery vám môže pomôcť aj anketa britského magazínu.

Toto je 10 najmenej spoľahlivých nových áut, ukazuje britský prieskum
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Ako tomu bolo aj v minulosti, aj koncom roka 2018 pripravil a vyhodnotil britský magazín What Car? zaujímavú motoristickú anketu spoľahlivosti jednotlivých modelov áut.

Magazín vychádza priamo zo skúseností so spoľahlivosťou samotných majiteľov jednotlivých vozidiel, pričom podmienkou bolo, aby automobily neboli staršie ako štyri roky.

Majitelia následne vypĺňali dotazník obsahujúci 14 kategórii: výfukový systém, svetlá, palivový systém, brzdy, karoséria, autobatéria, motor, elektronika, prevodovka / spojka, vnútorné obloženie, interiérová elektronika, riadenie, pruženie a iné.

​Až tretina z celkového počtu 18-tisíc respondentov potvrdila, že so svojím vozidlom malo za posledný rok aspoň jeden problém. Vo výsledku zostavili rebríček celkom 25 najmenej spoľahlivých nových áut, prihliadnuc aj na čas strávený v servise, náklady za opravy a ďalšie aspekty.

Z konečného zoznamu sme pre vás vybrali 10 najhorších modelov, ktoré nájdete v galérii vyššie s krátkym popisom. Prezradiť môžeme, že na frak dostali najmä modely domácej-britskej značky prémiovej triedy.