Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 12:10

Lacné neznamená nekvalitné. Toto sú najviac a najmenej spoľahlivé autá

Ktorým autám sa pri kúpe "jazdeniek" vyhnúť a ktoré patria medzi elitu v spoľahlivosti?

Lacné neznamená nekvalitné. Toto sú najviac a najmenej spoľahlivé autá
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Berlínsky zväz TÜV každoročne zverejňuje rebríček spoľahlivosti jednotlivých modelov. Ani tento rok nie je výnimkou a tak vám prinášame v prehľadnej galérii nižšie kompletný zoznam najviac a najmenej spoľahlivých áut vyplývajúci z publikovaného TÜV Reportu 2019.

Výsledky pozostávajú z technických kontrol áut zo všetkých staníc TÜV v Nemecku v rozmedzí od júla 2017 do júna 2018. Ide zároveň o jeden z najdôležitejších nezávislých pomocníkov pre vodičov a motoristov, rovnako ako pre ľudí kupujúcich jazdené vozidlá.

Spoločnosť delí vozidlá po rôznych obdobiach "života" a celkovo bolo skontrolovaných takmer deväť miliónov vozidiel rôznych značiek a segmentov.

Zverejnený rebríček zároveň dokazuje, že kvalitu nemusíme hľadať len v prémiových a drahších vozidlách. Hneď niekoľko áut nižšej triedy sa totiž umiestnilo aj medzi najspoľahlivejšími vozidlami reportu.

„Po prvýkrát zvíťazilo rovnaké vozidlo vo všetkých vekových kategóriách,” hovorí Jürgen Wolz, vedúci prevádzky spoločnosti TÜV SÜD Auto Service GmbH.

Zo zoznamu sa teda dozviete, ktoré autá patria medzi špičku v spoľahlivosti a zároveň tiež to, ktorým autám sa pri kúpe radšej vyhnúť.

​Zdroj: TÜV Report 2019