Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2018, 14:37

Poznáte význam kontroliek v aute? Ak zasvietia tieto, nastáva vážny problém

  • Množstvo z nás si bez auta už nevie predstaviť pohyb v meste či mimo neho, je to akýsi neoddeliteľný spoločník dnešnej doby.
  • Len veľmi málo ľudí sa však zaujíma o auto a rozumie jeho požiadavkám - tie nám môže pripomenúť pomocou kontroliek.
Poznáte význam kontroliek v aute? Ak zasvietia tieto, nastáva vážny problém
Zdroj: Youtube

Samozrejme, moderná súčasná doba je uponáhľaná a väčšina nechce strácať čas či komfort prestupovaním vrámci mestskej hromadnej dopravy či tej medzimestskej. Každopádne, niekedy je dokonca práve táto doprava šetrnejšie k vášmu času.

Nech je to ako chce, množstvo majiteľov vozidiel využíva svoje auto len ako prostriedok k presunu medzi bodom A a bodom B. Využívanie vozidla si však vyžaduje, okrem platného vodičského oprávnenia, tiež starostlivosť a istú mieru poznania.

Napríklad význam jednotlivých kontroliek, nakoľko práve tie môžu zachrániť "život" auta, prípadne môžeme vďaka nim predísť komplikovanejším problémom či nebezpečenstvu. 

Či vôbec a v akom rozsahu ich poznáte, to si môžete preveriť v našom dávnejšom kvíze TU. Dnes si však v stručnej galérii nižšie zhrnieme niekoľko najzávažnejších kontroliek auta, ktoré keď sa na palubnej doske prihlásia o slovo, žiadny vodič by nemal zostať voči ich rozsvieteniu a riešeniu ľahostajný.