Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2018, 00:00

Pozrite si 15 najkradnutejších modelov aút na Slovensku v tomto roku

Podľahnú staršie, ale aj nové autá s najmodernejšími továrenskými zabezpečovacími systémami. Po kúpe vozidla sa teda rozhodne oplatí investovať do dodatočnej ochrany.

Pozrite si 15 najkradnutejších modelov aút na Slovensku v tomto roku
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Pravidelne môžeme vidieť, že sa k pomyselnému zoznamu odcudzených vozidiel na Slovensku pridávajú ďalšie a ďalšie. Vo väčšine prípadov pritom nejde o najnovšie modely áut, ale skôr o tie "skôr narodené".

Praktiky zlodejov sa pritom stávajú čoraz sofistikovanejšie a problémom pre nich nie sú ani najmodernejšie systémy v autách súčasnosti. Dôkazom boli niekoľké prípady, kedy zlodeji dokázali odcudziť prakticky nové autá len v priebehu niekoľkých minút či dokonca sekúnd.

​Diskutovanou témou sa následne stal výbavový komfortný prvok – bezkľúčové odomykanie a štartovanie vozidla. Práva vďaka nemu totiž zločinci v mnohých prípadoch jednoducho zosilnia signál a auto v momente otvoria/naštartujú.

Pokiaľ ide o staršie vozidlá, tie sú kradnuté najmä kvôli veľkému dopytu po náhradných dieloch – takže po odcudzení je veľká pravdepodobnosť, že sú takmer ihneď rozobrané na diely a postupne rozpredávané po častiach.

My sme pre vás pripravili zoznam najčastejšie kradnutých áut rôznych značiek za prvých osem mesiacov roka 2018, vychádzajúc z oficiálnych údajov poskytnutých PPZ SR.

Zdroj: PPZ SR