Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 13:34

Toto je 10 najčastejšie kradnutých značiek áut na Slovensku. Vlastníte niektorú z nich?

  • V minulom roku bolo odcudzených viac ako 1500 vozidiel rôznych výrobcov.
  • My sme pre vás pripravili stručný zoznam tých "najobľúbenejších" značiek automobilov, ktoré v roku 2017 podľahli praktikám zlodejov.
Toto je 10 najčastejšie kradnutých značiek áut na Slovensku. Vlastníte niektorú z nich?
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Automobily sú aj v súčasnosti veľmi obľúbeným "materiálom" pre šikovné ruky zlodejov. V minulosti boli síce vozidlá chránené podstatne menej a ich odcudzenie bolo možno jednoduchšie, dnes páchateľom z časti nahrávajú aj rôzne moderné výbavové prvky, ktoré v dnešných autách nachádzame stále častejšie.

Sem patrí napríklad bezkľúčové komfortné odomykanie a štartovanie auta, ktoré sa už veľakrát podpísalo na pomerne jednoduchom ukradnutí konkrétneho auta.

Stačí, ak zlodeji pomocou prístroja zosilnia signál z kľúča položeného dostatočne blízko na poličke pri okne a v priebehu niekoľkých sekúnd odchádzajú na novom luxusnom automobile. Svoje o tom vedia povedať hneď niekoľkí "hlavní hrdinovia" z videí, ktoré sme u nás zverejnili aj my.

​Staršie modely sa následne kradnú najmä na náhradné diely, ktoré sú stále veľmi žiadané. Ktoré značky automobilov však patrili v roku 2017 medzi tie "najobľúbenejšie"? Vlastníte aj vy auto zlodejmi vyhľadávanej značky z galérie nižšie?

Potom si zrejme čo najskôr zabezpečte jeho ochranu, v opačnom prípade môžete už čoskoro prispieť do rozsiahlej slovenskej skupiny HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov, ktorá sa zaoberá pátraním po odcudzených vozidlách. Mimochodom, s veľmi vysokou úspešnosťou.

Zdroj údajov: PPZ SR