Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 13:40

Trend, ktorý valcuje iné segmenty. Pozrite si 10 najpredávanejších SUV sveta

  • Väčšina z nich nikdy nezavíta do terénu, no aj tak sa tešia stále väčšej popularite.
  • Reč je o športovo-úžitkových autách a tu je stručný prehľad, ktoré z nich sa predávali za prvý polrok 2018 svetovo najlepšie.
Trend, ktorý valcuje iné segmenty. Pozrite si 10 najpredávanejších SUV sveta
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Segmenty ako napríklad MPV v ponukách automobiliek pomaly vymierajú, nakoľko ich v poslednej dobe čoraz častejšie nahrádzajú populárne športovo-úžitkové automobily. Tie chcú zaujať napríklad krajším dizajnom, vyšším sedením či zvýšenou bezpečnosťou a lepšou priechodnosťou terénom.

Nie vždy však športovo-úžitkové autá znamenajú plnohodnotnú náhradu MPV modelov. Priestor v nich nemusí byť taký veľkorysý a ani bezpečnosť nemusí byť v konečnom dôsledku lepšia. 

Automobilky sa však prispôsobujú dopytu a ten jednoznačne hrá v prospech SUV-čiek. V nedávnom rebríčku sa známy portál  focus2move pozrela na najpredávanejšie SUV sveta za prvý polrok 2018 - teda od januára do júna.

Spoločnosť pravidelne zhromažďuje údaje predajov a vytvára zaujímavé štatistiky či zoznamy. Jeden z nich si teda môžete prezrieť v galérii nižšie, potvrdzuje totiž, že športovo-úžitkové autá sa tešia veľkej obľube.