Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2022, 14:09

Problém, kvôli ktorému sa ani nedostanete do auta. Poradíme tipy, ktoré v zime môžu pomôcť

Nevlastníte garáž? Zimné obdobie a pôsobenie mrazivých teplôt vám v tom prípade môže narobiť poriadne starosti. Ako proti zamrznutému autu bojovať?

Problém, kvôli ktorému sa ani nedostanete do auta. Poradíme tipy, ktoré v zime môžu pomôcť
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hoci na Slovensku v posledných dňoch vládlo pomerne teplé až jarné počasie, ktoré je na obdobie začiatku roka vcelku netradičné, už čoskoro sa nepochybne opäť prepadneme k mínusovým teplotám.

V kombinácii so zrážkami, ktoré počas dňa môžu byť v kvapalnom stave, môže následne nočný mráz potrápiť nejedného vodiča.

S vyššími dennými teplotami sa totiž môže sneh nachádzajúci sa na aute topiť, prípadne dážď spôsobiť natečenie vody i priamo do zámkov a štrbín, kde potom vplyvom nízkych teplôt počas noci a skorého rána zmrzne a zblokuje otvárací mechanizmus. Príčinou môže byť aj neskoré umývanie auta tesne pred jeho odparkovaním v mrazivých dňoch.

Vás tak po rannom príchode k vozidlu čaká nemilé prekvapenie a okrem škrabania námrazou postihnutých okien budete čeliť i problému, ako sa vôbec do auta dostať. Nejde pritom o žiadnu banalitu alebo zriedkavo sa objavujúci jav a okrem toho, nie je to jediná hrozba pre majiteľov, ktorá počas zimného obdobia môže nastať. 

​V galérii vyššie vám preto poradíme niekoľko užitočných tipov, ako poraziť zamrznuté dvere či zámky, ako sa vyvarovať námraze vo vnútri vozidla, aká by mala byť prevencia a čomu sa radšej oblúkom vyhnúť, ak si neplánujete poškodiť dôležité časti auta nesprávnym postupom alebo nerozumnou manipuláciou.