Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2018, 15:08

Ako správne umyť auto? Činnosť, kedy si môžete ľahko poškodiť lak

Ak sa o auto dôkladne staráte, odvďačí sa vám hladkým chodom. Je však potrebné sa zamerať aj na čistenie karosérie, interiéru a iných detailov.

Ako správne umyť auto? Činnosť, kedy si môžete ľahko poškodiť lak
Zdroj: Pexels (Ilustračná snímka)

Automobily by nemali slúžiť len na premiestňovanie sa z bodu A do bodu B. Vyžadujú si totiž aj istú starostlivosť a to nielen z technickej stránky. Okrem servisu, včasnej výmeny poškodených/opotrebených dielov, výmeny oleja a podobne, by mali majitelia brať do úvahy aj dôkladné čistenie vozidla.

Práve udržiavanie dostatočnej čistoty môže pomôcť predchádzať problémom v podobe korózie, poškodenia laku, ktorého stav a kvalita vám môže výrazne pomôcť pri následnom predaji vozidla. Stav karosérie je totiž jednou z prvých vecí, ktoré si záujemca všíma.

Niekoho leštenie štvorkolesového miláčika baví a považuje túto činnosť za akýsi relax, ďalší to však môžu brať len ako nepríjemnú povinnosť. Často pritom volia automatické umývacie boxy, ktoré (najmä pri nesprávnej údržbe) môžu výrazne poškodiť lak automobilu rotujúcimi kefami.

Ak chcete mať istotu, zvoľte skôr samoobslužné umývacie boxy s "vapkou" (často je k dispozícii aj obsluha). Ako však správne postupovať pri umývaní automobilu tak, aby ste si lak nepoškodili? Poradíme vám v galérii nižšie.