Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2018, 13:39

Štýl nemusí stáť veľa. Päť najpredávanejších jazdených kabrioletov na Slovensku

  • Chcete ísť s trendom a zažiť nový pocit z jazdy? Kabriolet je teda skvelou voľbou práve pre vás.
  • Inšpirujte sa TOP5 jazdenými "bestsellermi" z rebríčka spoločnosti AAA Auto.
Štýl nemusí stáť veľa. Päť najpredávanejších jazdených kabrioletov na Slovensku
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Letné či dovolenkové obdobie sa už blíži k svojej polovici a k horúcemu počasiu nepochybne patria aj štýlové kabriolety. Tie sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejšie a hoci nemôžeme konkurovať krajinám v Stredomorí, aj slovenskí motoristi podliehajú kúzlu "neba nad hlavou".

Z Vyšehradskej štvorky je najväčší záujem o jazdené automobily s karosériou typu kabriolet v Českej republike, pričom Slovensko je následne na druhom mieste. Najnižšia obľuba vozidiel "bez strechy" je v Poľsku.

Ktoré jazdené kabriolety si slovenskí zákazníci vyberajú tento rok najčastejšie? Pozrite si päť najobľúbenejších modelov v galérii nižšie.

"Tento typ karosérie na Slovensku v tomto roku najviac láka mladých ľudí vo veku od 25 do 34 rokov, pričom ich je z celkového počtu až 36 percent," konštatuje generálna riaditeľka medzinárodnej siete autocentier AAA Auto Karolína Topolová.

So zmenou vekovej skupiny, ktorá si tieto automobily kupuje, súvisí aj pokles priemernej ceny. Mladší vodiči totiž viac zohľadňujú cenu vozidla a nevadí im investovať čas do následnej starostlivosti.

Pri kabrioletoch vedie benzínový pohon a to s podielom až 70 percent z predaných jazdených vozidiel. Rovnako dominuje manuálna prevodovka oproti tej automatickej.

Pokiaľ ide o farbu, medzi najobľúbenejšie patrí prekvapivo nevýrazná strieborná, ktorá vystriedala vlaňajšiu modrú. Nasleduje potom čierna a ďalej červená.