Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 12:17

Päť častých zlozvykov, ktorými si nevedome ničíte svoje auto

Tieto drobnosti sa môžu zdať ako neškodné zlozvyky, avšak v skutočnosti môžu z dlhodobého hľadiska spôsobiť nemalé problémy.

Päť častých zlozvykov, ktorými si nevedome ničíte svoje auto
Zdroj: Škoda Auto

Niekto berie automobil len ako spôsob presúvania sa a spotrebnú vec, ktorej opotrebovaniu neprikladá nijak veľkú pozornosť. Iní majú zas vo zvyku starať sa o svojich "štvorkolesových miláčikov" pomaly viac, než o seba.

Oba prípady sú možno určitý extrém, no automobil si starostlivosť a pozornosť jednoducho vyžaduje a v prípade, že sa mu dlhodobo dostatočne nevenujete, môžu sa vám "odvďačiť" pomerne drahou návštevou servisu.

Pripravili sme si pre vás päť veľmi častých zlozvykov, ktoré môžno praktizujete každý deň a nevedome si nimi ničíte svoje vozidlo. Problémy sa neprejavia po týždni či mesiaci. Dlhodobým zlým zaobchádzaním sa však časom s veľkou pravdepodobnosťou dostavia a následne budete musieť siahnuť hlboko do vrecka, aby ste ich prejavy odstránili.

Vyhnúť sa tomu je pritom celkom jednoduché a potrebné je dodržiavať len isté zásady, ktoré sme vám zhrnuli do krátkej galérie nižšie.