Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 14:13

Kedy vyraziť autom na dovolenku? Tieto tipy vám pomôžu zvládnuť cestu​

Pred samotnou jazdou za vytúženým oddychom je potrebné absolvovať malú prípravu. Tá vám pomôže predísť nečakaným problémom, ktoré vám príjemný zážitok ľahko premenia na nočnú moru.

Kedy vyraziť autom na dovolenku? Tieto tipy vám pomôžu zvládnuť cestu​
Zdroj: Pexels

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde a veľké množstvo ľudí volí ako dopravu na dovolenku práve automobily. Na cestách je tak zvýšený ruch a často sa stane, že hodiny strávite nie na pláži, ale v kolóne na diaľnici.

Cestu do vašej destinácie je preto potrebné si naplánovať. Kedy je najvhodnejší čas na vydanie sa na cestu?

Pravdepodobne najlepšou voľbou je odjazd v strede týždňa - napríklad v utorok či v stredu. Nie každému sa však takýto termín hodí, či už vzhľadom na pracovné povinnosti alebo z iných dôvodov. Ak nemáte na výber a vycestovať musíte až počas víkendu, zvoľte si najlepšie piatkový neskorý večer.

Treba byť však opatrný, nakoľko nie každý dokáže zvládať jazdu v hlbokej noci tak dobre, ako cez deň. Mikrospánok je potom veľmi častou príčinou nehody, ktorá sa môže skončiť aj tragicky.

Spoliehať by ste sa nemali ani na kávu či energetické nápoje. Tie dokážu únavu u vodiča oddialiť, avšak nie úplne potlačiť. 

Dodržujte pravidelné prestávky aspoň každé tri hodiny, kedy z auta vystúpite, natiahnete sa a prípadne si aspoň na chvíľu zdriemnete. Verte či nie, aj krátky spánok dokáže pomôcť.

Prinášame vám niekoľko tipov, ako počas jazdy zostať "svieži" a zvládnuť tak cestu na dovolenku bez problémov.