Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2018, 14:02

Na letnú dovolenku autom? Tieto veci pred jazdou určite skontrolujte

Prečítajte si päť základných bodov, ktoré by ste mali mať na pamäti pred cestou na dovolenku autom a pri jeho príprave.

Na letnú dovolenku autom? Tieto veci pred jazdou určite skontrolujte
Zdroj: HN/Drahomír Piok (Ilustračná snímka)

Leto je už oficiálne tu a začiatkom prázdnin začína taktiež obdobie dovoleniek. Mnohí volia cestu lietadlom, no stále dáva veľká časť ľudí prednosť cestovaniu automobilom.

Nemali by ste však zabúdať, že na dlhú trasu je potrebné sa taktiež patrične pripraviť. Vyhnete sa tak nepríjemným komplikáciám, ktoré vám pekný zážitok ľahko premenia na nočnú moru.

Najlepšie urobíte, ak svoje auto zveríte do rúk odborníkom v servise. Tí nielen že skontrolujú technický stav vozidla, ale drobnosti dokážu rovno aj opraviť. Nenechávajte si však prípravy na poslednú chvíľu, kedy by vám prípadná porucha narušila všetky plány.

„Pri cestách v lete, kedy je auto vystavené vysokým teplotám, sa oplatí nechať vozidlo skontrolovať pred cestou. Nielen letné teploty, ale i dĺžka cesty a státie v kolónach ovplyvňujú mnoho aspektov, napríklad spotrebu prevádzkových kvapalín, oleja,“ hovorí technický poradca siete ProfiAuto Lubomír Kroužílek a dodáva, že pri dlhej ceste môže byť spotreba oleja v motore omnoho vyššia ako obvykle.

Na čo si dať pozor? Dozviete sa v galérii nižšie.