Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2018, 11:35

Toto je 10 najpredávanejších áut sveta v roku 2018. Trend SUV stále stúpa

Pozrite si prehľadný globálny rebríček 10 najpredávanejších automobilov, vyplývajúci zo štatistík z celkom 53 trhov sveta.

Toto je 10 najpredávanejších áut sveta v roku 2018. Trend SUV stále stúpa
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Aj americký trh je kľúčový, avšak na úroveň Číny sa stále nedostal. Tá totiž za obdobie od januára do apríla 2018 predala až 8 345 523 kusov vozidiel.

Dokazuje to rebríček a najnovšie štatistiky analytickej spoločnosti JATO Dynamics, ktorá pravidelne zostavuje najrôznejšie zoznamy. Teraz sa však pozrieme na najpredávanejšie automobily sveta za prvé štyri mesiace tohto roka.

Za spomínané obdobie sa globálne predalo 28, 81 miliónov automobilov, čiže o 3,4 percenta viac než za rovnaké obdobie vlani. Ako informuje spoločnosť, dáta vychádzajú z celkom 53 trhov sveta, ktoré pokrývajú 90 percent globálnych predajov.

Aj súčasný trend športovo-úžitkových automobilov je potvrdený tiež predajnými číslami, ktoré sú za prvé štyri mesiace v počte až 9,86 miliónov kusov. To je zároveň oproti minulému roku o 15 percent viac a z celkového počtu predaných vozidiel tvorí práve segment SUV až 34,2 percenta.

Ktoré konkrétne modely patria vo svete medzi najpredávanejšie? Pozrite si prehľadný rebríček v našej galérii nižšie, spolu s číslami predajov.