Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2018, 14:05

Auto po nehode už neopravíte kdekoľvek. Čo všetko prináša nový zákon?

  • Pozrite si rozhovor s predsedom Cechu predajcov a autoservisov Slovenskej republiky a zároveň viceprezidentom Zväzu automobilového priemyslu Slovenska.
  • Témou je diskutabilný zákon ohľadom certifikovaných miest opráv automobilov.
Auto po nehode už neopravíte kdekoľvek. Čo všetko prináša nový zákon?
Zdroj: HN/Matej Duman

Certifikované miesto opráv je pojem, ktorý opravuje nový zákon v rámci harmonizácie nariadení platných v rámci Európskej únie.

Postupne vstupuje do platnosti aj na Slovensku niekoľko opatrení, ktoré nie každého motoristu, alebo človeka v autoopravárenskej brandži potešia.

Téme sme už venovali viacero článkov, ktoré poukazovali na nepresnosti a nevhodnosti tejto nutnej legislatívy, ako aj na jej svetlé stránky, ktoré nepochybne má. Pri jednotlivých článkoch sa rozbehla búrlivá diskusia širokej verejnosti.

Teraz sme dali priestor aj druhej strane, Júliusovi Hronovi, predsedovi Cechu predajcov a autoservisov Slovenskej republiky, viceprezidentovi ZAP SR a majiteľovi renomovaného predajcu osobných a úžitkových áut Auto Impex.

Július Hron vo videu vysvetľuje, čo je spomínaný certifikovaný servis, dôvody a postup, ktorý cech CPA SR bude postupne realizovať až do 1. januára 2020, čo je posledný možný termín prijatia týchto nariadení Európskej únie aj na Slovensku.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.