Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2021, 14:02

Havarijné poistenie pomôže pri poškodení auta pyrotechnikou. Nezabúdajte však na dôležité veci

Končiaci rok so sebou pravidelne prináša aj početné oslavy, ktoré sa spolu s využívaním pyrotechniky môžu vymknúť kontrole. Čo robiť, ak si nájdete poškodené auto a aká je prevencia?

Havarijné poistenie pomôže pri poškodení auta pyrotechnikou. Nezabúdajte však na dôležité veci
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bujaré oslavy vítania Nového roka sa dlhé roky spájajú i s využívaním pyrotechniky. Dnes dokážu moderné "delobuchy" vyprodukovať skutočne famóznu šou, ktorá je pastvou pre oči verejnosti.

Mnohí však so zábavnou pyrotechnikou zaobchádzajú nerozumne, čím môžu ohroziť svoje zdravie i zdravie ostatných okoloidúcich. A hoci pandémia oslavám trochu pristrihla krídla, niektorí idú tráviť koniec roka vo veľkom na súkromné či prenajaté chaty alebo zvolia oslavu na byte.

V poslednej dobe sa čoraz častejšie skloňuje zákaz používania pyrotechniky mimo stanovených hodín alebo jej využívanie len pre odborníkov - napríklad obce, v rámci ich oficiálnych veľkých ohňostrojov. Príčinou je plašenie nielen divokej zvery v lesoch vedľa chát, ale taktiež domácich miláčikov na sídliskách v mestách.

Ďalšou odvrátenou stránkou je ale poškodzovanie cudzej veci - často sa totiž neodborným využívaním pyrotechniky poškodia zaparkované autá, čo majiteľov pri rannom príchode k autu určite nepoteší. A aj keď sa dá poškodeniam do istej miery predchádzať, no možnosti sú dosť obmedzené. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.