Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 14:15

Toto je 10 najpredávanejších jazdených áut roka 2018. Volia ich najmä rodiny

  • Slovenské rodiny sú ochotné investovať do jazdených áut viac, než tomu bolo pred štyrmi rokmi.
  • Aké modely volili z jazdených rodinných áut tento rok zatiaľ najčastejšie? Dozviete sa v galérii nižšie.
Toto je 10 najpredávanejších jazdených áut roka 2018. Volia ich najmä rodiny
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Bezpečnosť na cestách je hlavnou témou posledných rokov aj na Slovensku a nie je teda prekvapením, že aj rodiny s malými deťmi pri výbere svojho vozidla riešia práve bezpečnosť, no zároveň aj pohodlie, spoľahlivosť a veľkosť batožinového priestoru.

Do vozidla sú pritom slovenské rodiny ochotné investovať viac ako pred štyrmi rokmi, ale na druhej strane chcú šetriť na jeho každodennej prevádzke. V priemere narástla priemerná cena automobilov kombi, MPV a SUV, ktoré si rodiny s deťmi najčastejšie vyberajú, za prvé štyri mesiace tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2014 o 1 100 eur.

"Rodiny si najčastejšie vyberajú priestrannejšie a odolnejšie vozidlá typu kombi, SUV či MPV. Z nich najmarkantnejšie rastie záujem práve o obľúbené SUV-čka. Za posledné štyri roky vzrástol takmer dva a pol násobne," informuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka siete autocentier AAA Auto.

Spoločnosť vo svojej tlačovej správe taktiež uvádza, že rastie aj záujem o takzvané ISOFIX uchytenie detských sedačiek vo vozidlách, s čím súvisí aj zvýšený dopyt po kvalitných autosedačkách. Zároveň však rastie aj záujem o automatické prevodovky, vďaka ktorým sa môžu vodiči viac sústrediť na cestu a riadenie.

Ako sme spomínali, rodiny síce investujú viac vďaka priaznivej ekonomickej situácii a širokému spektru úverov, ušetriť sa však snažia na prevádzkových nákladoch za automobil. Volia preto v drvivej väčšine práve naftové verzie vozidiel a to až v 70 percentách.

Aké vozidlá volia rodiny s deťmi pri výbere ojazdených áut? Pozrite si v galérii nižšie najpredávanejšie rodinné "jazdenky" za prvé štyri mesiace tohto roka.