Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2018, 15:15

Ženy za volantom. Po týchto jazdených autách najčastejšie siahajú

  • Nie je sa čomu čudovať, že nežné pohlavie vyhľadáva stále častejšie najmä pohodlné a bezpečnejšie autá.
  • Pri nákupe "jazdenky" tak dávajú prednosť trendy SUV modelom a taktiež pohodlnej automatickej prevodovke
Ženy za volantom. Po týchto jazdených autách najčastejšie siahajú
Zdroj: Pexels

Slovenské motoristky si na jazdené automobily vyhradzujú z roka na rok viac finančných prostriedkov. V roku 2013 míňali na "jazdenku" v priemere 5 900 eur, v minulom roku to bolo o 830 eur viac. Z krajín Vyšehradskej štvorky sú tak na druhom mieste, pričom najviac za jazdené autá míňajú Češky - v minulom roku v priemere sedemtisíc eur a najmenej Maďarky (5 200 eur)

Okrem toho, Slovenky dávajú prednosť stále viac športovo-úžitkovým modelom (SUV) a automatickým prevodovkám. Za posledných päť rokov sa ich záujem o jazdené autá s automatickou prevodovkou takmer zdvojnásobil a ešte výraznejšie vzrástol záujem o spomínané SUV - 2,5 krát. Vyplýva to z dát spoločnosti AAA Auto.

„S ohľadom na vyššiu bezpečnosť a komfort sú vodičky ochotné investovať do jazdenky viac finančných prostriedkov. Prichádzajú stále viac na chuť vozidlám s automatom a SUV-čkam, ktorých sa už vďaka moderným technológiám neobávajú. Ich najčastejšou voľbou však aj naďalej ostávajú hatchbacky a kombíky," informuje generálna riaditeľka medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová.

Uprednostňujú pritom automobily na benzínový pohon (58,7 percenta) a po naftovom agregáte siaha 41 percent vodičiek. Od kúpy ich teda naodrádza ani aféra dieselgate. Práve naopak, za posledný rok sa znížil pomer medzi autami na benzín a na naftu.

Aké modely pri výbere jazdeného automobilu slovenské vodičky preferujú? Nahliadnite do galérie nižšie.