Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2021, 11:00

Toto je 10 častých chýb zimnej údržby auta. Pneumatikami to nekončí, tvrdí odborník

Zanedbanie kontroly a údržby aj ostatných oblastí vozidla, než len samotných plášťov kolies, sa vám môže v náročnom zimnom období nepekne vypomstiť.

Toto je 10 častých chýb zimnej údržby auta. Pneumatikami to nekončí, tvrdí odborník
Zdroj: ProfiAuto

Niektorí vodiči, najmä vlastniaci raritné alebo inak hodnotné automobily, ich na zimné obdobie posielajú na zimný spánok do garáže.

Vytiahnu ich až s príchodom jari, kedy nehrozí poškodenie od agresívnej posypovej soli alebo kamienkov a zároveň sa chcú vyhnúť jazdám v snáď najťažších podmienkach pre automobil - vlhko, chlad, mráz, to všetko sa dokáže nepekne podpísať na stave auta.

Ak však k takýmto majiteľom hodnotných, významne cenených alebo len jednoducho citovo s vami spojených áut nepatríte, údržbu pred a tiež počas zimného obdobia by ste nemali podceniť.

Dokáže si vypýtať svoju nemalú daň v tom najmenej vhodnom momente, kedy to najmenej čakáte. ​Nestačí však len prezuť zimné pneumatiky, respektíve sa uspokojiť s tým, že máte na aute obuté univerzálne celoročné.

Tieto chyby pri zimnej údržbe určite nerobte, riskujete tým nielen svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky a zvyšujete šance na finančne náročné opravy.

Čomu sa teda vyhnúť pri starostlivosti o vaše vozidlo a na čo by ste zároveň určite nemali zabúdať? Celkom 10 užitočných rád vám prinášame spolu s Vladimírom Guštafikom zo spoločnosti Business Lease Slovakia v stručnej galérii vyššie.