Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2021, 14:06

Pozrite si veľký prehľad spoľahlivosti áut. Niektorým je lepšie sa vyhnúť, ukazuje štúdia

Výsledky nemeckej štúdie TÜV Report vychádzajú každý rok na jeseň a do veľkej miery vypovedajú o kvalitách najrôznejších áut na trhu.

Pozrite si veľký prehľad spoľahlivosti áut. Niektorým je lepšie sa vyhnúť, ukazuje štúdia
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Známy nemecký TÜV Report, ktorý dokáže u mnohých záujemcov o kúpu nového i jazdeného auta vo veľkom ovplyvniť ich výber, prichádza vo svojej najnovšej podobe pre rok 2022. Odborníci v tejto tradičnej štúdii monitorujú množstvo porúch evidovaných pri jednotlivých modeloch v sieti staníc technickej kontroly v Nemecku.

Dokopy sa do súčasného rebríčka dostalo 222 modelov v piatich vekových kategóriách, rozdelených podľa ich veku - dva až tri roky, štyri až päť rokov, šesť až sedem rokov, osem až deväť rokov a vozidlá vo veku 10 až 11 rokov. Dáta pritom celkovo vychádzajú z 9,6 milióna technických kontrol vykonaných v sieti STK od júla 2020 do júna 2021.

Oproti minulému roku došlo k dvojpercentnému poklesu zaznamenaných nebezpečných a významných porúch na kontrolovaných vozidlách, kedy ide o bezmála 18 percent z celkového počtu vozidiel po absolvovaní technickej kontroly. U 9,1 percenta kontrolovaných áut boli zistené ľahké poruchy, čo je o 0,5 percenta menej voči predchádzajúcemu obdobiu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.