Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2021, 11:17

Toto je 10 najhlúpejších priestupkov, ktoré vodiči robia. Vyhnite sa im oblúkom

  • Každý vodič a účastník cestnej premávky by mal dodržiavať zákonom stanovené pravidlá, no nájdu sa aj takí, ktorí ich porušujú.
  • Zosumarizovali sme tie najhlúpejšie priestupky, ktoré na cestách možno vidieť.
Toto je 10 najhlúpejších priestupkov, ktoré vodiči robia. Vyhnite sa im oblúkom
Zdroj: TASR

Môžete si počas dňa zabudnúť zapnúť svetlá alebo na prázdnej ceste o chlp prekročiť povolenú maximálnu rýchlosť jazdy. Samozrejme, aj tu ide o porušovanie dopravných predpisov, no priamo nikoho neohrozíte a výsledkom môže byť iba pokuta.

Rovnako tak sa dá pochopiť alebo prehliadnuť niekoľko ďalších malých porušení, ktoré nikoho priamo neohrozia alebo neovplyvnia. Ak sa však na cestách stretnete s vodičom, ktorý je agresívny a častokrát i za svoju vlastnú chybu vás začína v doprave školiť vybrzďovaním, je to už trochu iná pesnička.

Zároveň sa k extrémne nebezpečným priestupkom radí napríklad riskantné predbiehanie na neprehľadných úsekoch a niekoľko ďalších zaužívaných zlozvykov alebo vedomých porušení predpisov slovenských vodičov, vytáčajúcich iných šoférov áut do nepríčetnosti.

​Nehovoriac potom o tom, že mnohé v galérii rozoberané porušenia môžu priamo ohrozovať nielen majiteľa jedného alebo druhého vozidla, ale taktiež posádku celkovo či ostatných účastníkov cestnej premávky. A to aj tých, ktorí sa do vzniknutej situácie nijak aktívne nezapojili, len doplatili na aroganciu, agresivitu alebo nezodpovednosť iných. 

Čo teda na slovenských cestách možno vidieť na pravidelnej báze a čím vodiči zvyšujú tlak ostatným šoférom na našich cestách? Dali sme dokopy 10 najhlúpejších porušení dopravných predpisov a pevne dúfame, že sa v nich nikto z vás reálne nenájde. Ak aj áno, do budúcnosti sa im, prosím, už navždy vyvarujte.