Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2021, 12:15

Kvíz pre všetkých milovníkov áut. Spoznáte podľa loga aj značky, ktoré sú u nás raritou?

Overte si svoje vedomosti a spoznajte výrobcu automobilov na základe jeho jemne zamaskovaného loga.

Kvíz pre všetkých milovníkov áut. Spoznáte podľa loga aj značky, ktoré sú u nás raritou?
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Výrobcovia automobilov veľmi dobre vedia, že k celkovému dojmu z vozidla a jeho dizajnového spracovania napomáha okrem iného nielen tvarovanie karosérie, interiéru či prítomnosť zaujímavých detailov, ale taktiež samotné logo výrobcu.

Aj preto sa v uplynulom čase hneď niekoľké značky rozhodli pre prepracovanie svojich znakov, čím chcú prispieť vo výsledku napríklad k väčšej elegancii, atraktivite alebo jednoducho len zosúladiť štýl modelovania svojich áut s "podpisom" na kapote, kufri či volante.

No a zatiaľ čo niektorí výrobcovia siahajú po úpravách, iný si stále ctia zaužívané poznávacie znaky na svojich produktoch. V kvíze sme si pre vás pripravili celkom 10 otázok s vyobrazením loga automobilky, ktorú musíte podľa jeho tvarovania spoznať. Na výber máte vždy z troch možností, či zvolíte tú správnu je na vás a vašich vedomostiach.

Do výberu sme však nezaradili iba značky, ktoré často stretávame i v uliciach. Doplnili sme ich aj takými, ktoré sú na slovenských cestách skôr raritou a nájsť auto s takýmito logami dá zväčša celkom zabrať. Ak sa aspoň okrajovo zaujímate o štvorkolesových spoločníkov, problémy by ste mať nemali. Alebo?