Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2021, 13:09

Pohoreli by ste v testoch autoškoly? Tieto pravidlá musíte ako vodič určite ovládať

Vráťte sa na chvíľu do lavíc autoškoly a overte si svoje vedomosti v rámci všeobecných pravidiel cestnej premávky.

Pohoreli by ste v testoch autoškoly? Tieto pravidlá musíte ako vodič určite ovládať
Zdroj: TASR

Auto vám dáva voľnosť, pohodlie a v dobe pandémie i zvýšenú ochranu pred nákazou v prostriedkoch hromadnej dopravy. Pozná to však snáď každý vlastník vodičského oprávnenia, ten stres pred zložením skúšok.

Na dosiahnutie úspešného absolvovania vodičského kurzu musel každý vodič zvládnuť, dnes okrem jazdy či manévrov na cvičisku, aj úvodné písomné testy v autoškole. 

Sú teda jedným z úplne kľúčových krokov, ako sa dostať k vysnívanému vodičskému preukazu. Zvládnuť ich pritom musíte minimálne na 90 percent, ak chcete postúpiť v súčasnosti k ďalšej časti skúšok - spomínanému cvičisku.

Každý "ostrý" test v autoškole pritom pozostáva z 27 rôznorodých otázok, zahŕňajúcich pravidlá cestnej premávky, dopravné značky i situácie v križovatkách.

My sme spravili menší výber 10 otázok, ktoré z časti preveria vaše vedomosti i schopnosti ako vodiča, so zameraním najmä na všeobecné pravidlá cestnej premávky. Ak vodičák vlastníte alebo sa o neho aspoň uchádzate, dosiahnuť by ste mali plný počet bodov. Zvládnete to?