Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2021, 13:05

Poznáme finalistov prestížnej ankety. Do výberu spadá český bestseller i dostupný elektromobil

Oficiálneho víťaza spoznáme po záverečných testoch v polovici decembra tohto roka. Máte svojho favorita?

Poznáme finalistov prestížnej ankety. Do výberu spadá český bestseller i dostupný elektromobil
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Združenie European AUTOBEST bolo založené v roku 2000 a svoje výročné ocenenia udeľujú od roku 2001. Porotu momentálne tvorí celkovo 32 novinárok a novinárov z 32 európskych krajín. Tí z nominovaných finalistov vyberú po troch favoritoch v celkovo 13 rôznych kategóriách.

Medzi hodnotiace parametre patrí napríklad dizajn exteriéru a interiéru, praktickosť, technológie, šetrnosť voči životnému prostrediu či kúpna cena. Kategórie majú rôzne počty bodov – od 100 do 500. Víťazom bude vo výsledku to vozidlo, ktoré nazbiera najviac bodov z maximálne 2 500 dosiahnuteľných.

Porota zložená z uznávaných automobilových novinárov prestížny titul „Best Buy Car of Europe in 2022“ udeľuje každoročne už od roku 2001 a zo všetkých zúčastnených modelov aktuálne nominovala do záverečných testovacích jázd šesť top vozidiel.

Toto je šesť finalistov ankety AUTOBEST „Best Buy Car of Europe in 2022“

​V dňoch 24. a 25. novembra má v pláne otestovať 32-členná porota všetkých finalistov v testovacom centre v rakúskom Teesdorfe. Víťaza potom oficiálne vyhlásia verejnosti v polovici decembra tohto roka. Do výberu finalistov sa pritom nedostali iba klasické automobily so spaľovacím motorom v útrobách, ale aj čisto elektrické vozidlá.

Dokonca treba podotknúť, že dva z nich sú čisto batériovo poháňané modely - ide o dostupnú malú rumunskú Daciu Spring či crossover Opel Mokka-e. Ostatné, okrem mladoboleslavskej novinky, sú minimálne v ponuke výrobcov s možnosťou aspoň čiastočnej elektrifikácie.