Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2021, 14:17

Zabudnite na mestské crossovery. Toto sú najlepšie SUV, ktoré patria aj do terénu

Najlepšie športové i terénne auto je už tradične najmä to služobné, no ak opomenieme tento starý známy vtip, v našej prehľadnej galérii nájdete výber top SUV na jazdu aj mimo ciest.

Zabudnite na mestské crossovery. Toto sú najlepšie SUV, ktoré patria aj do terénu
Zdroj: FCA

V súčasnej dobe panujúceho trendu športovo-úžitkových vozidiel nie je ničím prekvapivým, že v ponukách snáď každej značky sa nájde aspoň jeden jediný model spadajúci do tohto segmentu. Zákazníci si obľúbili vyššie sedenie, robustnejší dizajn, pohodlnejšie naladený podvozok či napríklad lepší výhľad na dianie v premávke alebo zjednodušenie výjazdu na obrubníky počas parkovania.

Samozrejme, druhá vec je reálna využiteľnosť týchto crossoverov a SUV - najmä teda v teréne, pre ktorý boli vozidlá tohto typu v minulosti primárne stavané. Mnohé z tých aktuálne predávaných totiž ani nedisponujú pohonom všetkých kolies, uzávierkami diferenciálov alebo dostatočnou svetlou výškou pre zdolávanie nástrah mimo spevnených ciest.

​Treba však podotknúť, že hoci ich počet postupne klesá a na päty im šliapu i čoraz prísnejšie emisné nariadenia Bruselu, stále sa v ponuke na Slovensku zachoval nemalý zástup tých pravých offroadovo-ladených SUV. Tých, ktoré sa nezľaknú terénu a to ani toho ťažšieho, majú za sebou meno vpísané do histórie overenými schopnosťami a "nevymäkli" ani s postupnou väčšou či menšou modernizáciou.