Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 12:00

Toto sú najhoršie jazdené autá, ktoré si môžete kúpiť. Lacná Dacia prepadla

Pozrite si zoznam vozidiel, ktoré sa svojou spoľahlivosťou príliš chváliť nemôžu. Podľa nemeckého prieskumu sú v tomto smere najhoršie.

Toto sú najhoršie jazdené autá, ktoré si môžete kúpiť. Lacná Dacia prepadla
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Ako každý rok, tak aj tento sa nemecký zväz TÜV zameral na automobily a ich mieru spoľahlivosti. Známy TÜV Report je jeden z najdôležitejších nezávislých zdrojov informácií pre vodičov, čo platí najmä pri kúpe jazdených vozidiel.

Tento prieskum zohľadňuje výsledky 8,8 milióna technických kontrol automobilov zo všetkých staníc TÜV v Nemecku od júla 2016 do júna 2017. Platí, že technickou kontrolou prejde na prvý krát šesť z desiatich vozidiel, čo je vo všeobecnosti nezmenená, stále vysoká úroveň bezpečnosti jazdených áut.

Podiel vozidiel, ktoré museli byť stiahnuté z prevádzky ako nebezpečné, sa už roky drží na rovnakej úrovni – 0,1 percenta. V rebríčku nedostatkov sú na čele aj naďalej problémy so svetlami. V tejto oblasti sa trápi s nedostatkami pätina automobilov.

Nedávno sme vás informovali o najspoľahlivejších jazdených autách. Dnes to bude opačná strana a teda najmenej spoľahlivé jazdené vozidlá, vyplývajúce z TÜV Reportu 2018. Troch "najhorších" z každej kategórie vekovo rozdelených áut nájdete v galérii nižšie. 

V každom rebríčku (teda z opačnej strany) sa však ukázala Dacia, konkrétne s modelom Logan, ktorý patrí medzi najlacnejiše. Kým Duster je aj pre nás v redakcii pomerne zaujímavým autom za slušné peniaze, tak zdá sa, že Logan má problém s kvalitou a spoľahlivosťou. Aj preto vždy skončil na posledných miestach nemeckého rebríčku.