Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2021, 00:00

Dopyt i cena jazdených áut stúpa. Toto sú zatiaľ najpredávanejšie modely tohto roka

Leto 2021 je v predaji ojazdených vozidiel historicky najsilnejšie, informuje skupina Aures Holdings. Trh v celom regióne sa pritom už niekoľko mesiacov zmenšuje a ceny rastú.

Dopyt i cena jazdených áut stúpa. Toto sú zatiaľ najpredávanejšie modely tohto roka
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Už v predchádzajúcich článkoch ohľadom európskych predajov nových áut či najpredávanejších zánovných rodinných modelov sme vás informovali o neľahkej situácii na súčasnom trhu s novými i jazdenými autami.

Vrásky na tvárach predajcov, výrobcov a v konečnom výsledku nepochybne i samotných zákazníkov spôsobuje pretrvávajúca pandémia a primárne tiež nedostatok dielov pre výrobu vozidiel. 

​Kľúčové polovodiče, bez ktorých dnes už v zásade ani nenaštartujete svoje auto a ich počet je pre automobilky už dlhú dobu nedostatočný, sú momentálne témou číslo jedna a mimochodom, neovplyvňujú len automobilovú scénu, ale aj výrobcov elektroniky naprieč svetom.

Aj to je dôvod, prečo klesá počet predaných nových áut a v súvislosti s tým sa aj na trh s jazdenkami dostáva výrazne menej kusov áut. Mnohí majitelia starších vozidiel si ich totiž v obave alebo kvôli výrazným čakacím lehotám na nové vozidlá nechávajú, odkladajú ich predaj alebo sa rozhodnú ich nepredať. Vzniká teda veľký dopyt po zánovných modelov a ponuka nedosahuje požadované rozmery. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.