Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2017, 12:30

Toto sú najspoľahlivejšie jazdené autá. Podľa nemeckého prieskumu

Hoci je bezpečnosť a kvalita automobilov na vysokej úrovni, približne pätina vozidiel neprejde technickou kontrolou kvôli závažným nedostatkom.

Toto sú najspoľahlivejšie jazdené autá. Podľa nemeckého prieskumu
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Zverejnené boli výsledky spoľahlivosti jazdených áut. Vyplývajú z TÜV Reportu 2018, zverejneného 8. novembra v Berlíne zväzom TÜV. Zohľadňuje výsledky 8,8 milióna technických kontrol áut zo všetkých staníc TÜV v Nemecku od júla 2016 do júna 2017. TÜV Report sa pritom považuje za jeden z najdôležitejších nezávislých zdrojov informácii pre vodičov.

„Vysoká úroveň bezpečnosti je z veľkej časti úspechom technických kontrol a takisto dobre fungujúceho systému kontrolných miest so servismi  a nezávislými kontrolnými organizáciami,“ hovorí Jürgen Wolz, člen vedenia TÜV SÜD Auto Service GmbH.

Na cestách sa pohybuje stále viac áut vo výbornom stave, čo je spôsobené hlavne vďaka povinnej pravidelnej údržbe firemných vozidiel. Technickou kontrolou prejde bez akýchkoľvek nedostatkov na prvý krát šesť z desiatich vozidiel. Podiel závažných nedostatkov, kvôli ktorým autá neprešli technickou kontrolou, medziročne stúpol o 0,2 percenta na 19,9 percenta.

Najčastejším nedostatkom sú problémy so svetlami. Trpí nimi až pätina vozidiel a medziročne podiel stúpol z 19,7 percenta na 21,9 percent podielu závažných nedostatkov v TÜV Reporte.

Celkových porazených či víťazov si môžete pozrieť v galérii nižšie. Zoznam otvára trojica vozidiel s najhoršími výsledkami a následne prichádza sedem víťazov v jednotlivých kategóriách.