27.09.2017, 08:00

Koľko zaplatíte v roku 2018 za diaľničnú známku? Cena vás prekvapí

Rozhodlo sa o cenách za diaľnice na nový rok.

Koľko zaplatíte v roku 2018 za diaľničnú známku? Cena vás prekvapí
Zdroj: TASR/Jana Vodnáková

Ceny elektronických diaľničných známok sa v roku 2018 nezmenia. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká. Čo môže byť pre mnohých vodičov prekvapenie, v dobrom slova zmysle, keďže cena sa medziročne nezvýšila. 

"Tak, ako v roku 2017, aj v nasledujúcom roku zostávajú ceny a platnosť elektronických diaľničných známok nezmenené. Rozhodol o tom minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd)," uviedla Ducká.

Vodiči osobných áut tak budú aj v roku 2018 platiť za ročnú diaľničnú známku 50 eur, cena mesačnej známky ostane 14 eur a desaťdňovej 10 eur. Súčasne bude ročná diaľničná známka platiť od 1. januára 2018 do 31. januára 2019.

"Rozhodli sme sa, že zachováme rovnakú cenu za používanie diaľnic, a to napriek rozšíreniu diaľničnej siete," konštatoval minister Érsek. Slovensko tak podľa jeho slov zostáva krajinou, ktorá má najlacnejšie diaľničné známky v regióne.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) aktuálne podľa ministerstva spravuje približne 790 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a vymedzených úsekov ciest prvej triedy. "V tomto roku sme pre motoristov otvorili 23 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest," doplnila Ducká.

Elektronickú diaľničnú známku si môžu motoristi kúpiť cez internetovú stránku eznamka.sk, cez mobilnú aplikáciu "eznamka", a tiež na predajných miestach, ktoré sú väčšinou na čerpacích staniciach. "Pri úhrade diaľničnej známky v elektronickej podobe je potrebné, aby vodiči udali správne a úplne potrebné údaje, vrátane evidenčného čísla vozidla a následne si ich aj skontrolovali," upozornila Ducká.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.