Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2021, 13:35

Príprava auta na jeseň môže byť zradná. Na tieto veci si dajte určite pozor

Sychravé počasie môže vodičov potrápiť. Ideálny čas na prípravu auta na jesenné obdobie sa blíži, poradíme, čo pri kontrole nevynechať.

Príprava auta na jeseň môže byť zradná. Na tieto veci si dajte určite pozor
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kratšie dni, skorší príchod tmy, častejšie riziko dažďa či popadané šmykľavé lístie zo stromov na cestách. Jesenné obdobie nemusí pôsobiť na prvý pohľad nijak nebezpečne, no realita je trochu iná.

Vodiči by teda mali prispôsobiť štýl jazdy aktuálnym podmienkam a zároveň dôkladne skontrolovať svoje vozidlo pred nadchádzajúcou jesennou sezónou. 

​Práve dobrý technický stav automobilu prispieva k bezpečnosti samotnej posádky a samotnej jazdy. V opačnom prípade by sa ľahko mohlo stať, že vás v tej najmenej vhodnej chvíli počas sychravých dní prekvapí nečakaný problém.

Kontrolou a včasným servisným zásahom taktiež viete predísť potencionálnym poruchám, ktoré by sa postupom času iba zhoršovali a neskôr vás stáli ešte viac peňazí. 

Neberte jesenné obdobie na ľahkú váhu, auto si zaslúži pozornosť nielen pred letom či zimou. Na čo všetko si teda dať pozor a čo pri kontrole alebo starostlivosti o vozidlo určite nevynechať? Poradíme vám v našej stručnej galérii vyššie.