Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2021, 11:21

Ste hrozbou na cestách? Otestujte sa v základných otázkach autoškoly

Správna jazda nepozostáva len z príkladného ovládania vozidla, ale taktiež ovládania pravidiel cestnej premávky, ktoré sa starajú o plynulosť či bezpečnosť na cestách.

Ste hrozbou na cestách? Otestujte sa v základných otázkach autoškoly
Zdroj: TASR

Ak máte vo vedomostiach ohľadom pravidiel cestnej premávky či vedenia vozidla medzery, ste hrozbou nielen pre seba a pasažierov vo vašom vozidle, ale taktiež pre všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Je teda kľúčové mať na pamäti všetko, čo sa v autoškole učí a je stanovené zákonom.

Skúsenosti za volantom sa nepochybne najlepšie naberajú pravidelným jazdením a riešením najrôznejších situácií na cestách, no ak podrobne neovládate základné princípy a pravidlá cestnej premávky, môžu sa vaše nadobudnuté skúsenosti uberať nesprávnym smerom. Osvojiť si môžete rôzne zlozvyky, ktorých sa neskôr budete zbavovať len ťažko - to platí najmä pre začiatočníkov.

Pre úspešné zvládnutie záverečných skúšok v autoškole je pritom nutné v testoch dosiahnuť aspoň 90 percent, ak chcete postúpiť k ďalšej časti skúšok - cvičisku. Každý "ostrý" test v autoškole pozostáva z 27 otázok, my sme výber zúžili na 10 všeobecných pravidiel cestnej premávky, ktoré môžu preveriť vaše vedomosti. Dokážete na všetky správne odpovedať?