Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2021, 11:48

Obdivuhodný výtvor Slovákov. Vodíkový superšport absolvuje premiéru v Dubaji

Koncept s označením MH2 bude čoskoro reprezentovať vodíkovú technológiu zo Slovenska na podujatí EXPO v Spojených arabských emirátoch.

Obdivuhodný výtvor Slovákov. Vodíkový superšport absolvuje premiéru v Dubaji
Zdroj: Aufeer design

Stále väčší tlak bruselských úradníkov núti automobilky čoraz viac siahať aj po alternatívnych druhoch pohonu, pričom najčastejšou voľbou je elektrifikácia v podobe hybridov, plug-in hybridov či plne elektrických batériových modelov.

Na túto vlnu nabieha drvivá väčšina značiek a aby splnili emisné ciele, zastúpenie elektrifikovaných áut v portfóliách sa výrazne zvyšuje.

Niektorí výrobcovia si pritom nechávajú aj zadné vrátka, kedy svoj vývoj nesmerujú okrem spaľovacích motorov len na klasické batériové elektromobily, ale taktiež na vozidlá poháňané vodíkom a jeho reakciou so vzdušným kyslíkom.

Zdá sa totiž, že práve vodík by mohol byť vítaným pohonom budúcnosti, pričom ponúka mnohé benefity a krátke "tankovanie" porovnateľné zhruba s čerpaním bežného paliva. Zbohom by sme tak dali niekoľko desiatok minút trvajúcemu nabíjaniu, ako je tomu u bežných batériových áut dneška.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.