Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2021, 11:27

Najkrajší model značky? Čínsky Citroën sa tvári ako SUV a kombi, nie je ani jedno

  • Francúzskym automobilkám a Citroënu obzvlášť odvaha skúšať niečo nové nikdy nechýbala. A prekvapovať dokážu aj dnes.
  • Po jarnom čínskom debute, kde sa bude aj vyrábať, začína Citroën na príchod novinky C5 X pripravovať aj európskych zákazníkov, píše iDNES.cz.
Najkrajší model značky? Čínsky Citroën sa tvári ako SUV a kombi, nie je ani jedno
Zdroj: Citroën

Citroën ako by sa v poslednej dobe nevošiel do tradičných automobilových tried. Už v minulosti automobilka rôzne experimentovala, išlo ale väčšinou o pokusy technické alebo čisto dizajnové. Z niektorých, ako napríklad z nádherného modelu DS, sa stali legendy, iné vozidlá, napríklad futuristický veľký typ XM alebo moderné C6, si uznanie vyslúžili až časom a u ďalších neprestávajú niektorí krútiť neveriacky hlavou dodnes.

Takým je napríklad nedávno z ponuky vyradený C4 Cactus - auto na pomedzí malých a kompaktných hatchbackov, zmiešané s SUV a s až nečakane typickým "citroënovým" komfortom. Kto sa ním zviezol, pochopil, kto nie, ten možno len komentuje nezvyčajný dizajn auta, ktorý rozhodne nebol pre každého.

​Jedno je však isté: C4 Cactus bol v dnešnej dobe, keď mnohým automobilová produkcia splýva v jedno, neprehliadnuteľným a veľmi svojským kúskom. Možno aj vďaka tomu nešlo o vyložený prepadák, zároveň to však nebol žiadny mega hit: oproti sesterskému konvenčnému hatchbacku C3 si C4 Cactus kupovala tretina zákazníkov, oproti SUV C3 Aircross asi polovica.

Niet divu, že táto osobitná kombinácia segmentov už ďalej v ponuke Citroënu miesto nemá, obzvlášť, keď sa vlastne nová generácia modelu C4 posunula späť vyššie, kam skôr takto označené modely patrili.

Tentoraz spája prvky hatchbackov, kupé a SUV modelov. A zdá sa, že tomuto netradičnému poňatiu Citroën verí, pretože práve začína európskym zákazníkom prezentovať nový model C5 X, ktorý tiež stojí na rozhraní automobilových druhov. Aj keď ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.