Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2021, 12:10

Japonská legenda prekonáva očakávania. Záujemcovia si na novinku počkajú aj štyri roky

Problémy japonskej automobilke nespôsobuje iba masívny záujem, ale aj aktuálny nedostatok dôležitých čipov.

Japonská legenda prekonáva očakávania. Záujemcovia si na novinku počkajú aj štyri roky
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Nájsť v dnešnej dobe naozaj dobre vyladený, spoľahlivý a najmä odolný model, ktorý sa nebojí ani náročného terénu, je čoraz ťažšie. A to aj napriek tomu, že práve športovo-úžitkové vozidlá sa pýšia obrovskou popularitou a výrobcovia ich stále viac pretláčajú do svojich ponúk.

Nuž, nie každý zástupca tohto segmentu dokáže skutočne ctiť pôvodný zámer SUV-čiek a tak sa k posledným "dinosaurom", ktorí budú postupne vymierať, nepochybne radí iba hŕstka modelov - napríklad Jeep Wrangler, Land-Rover Defender, Mercedes-Benz Triedy G či aj redakciou HNauto nedávno testovaná Toyota Land Cruiser. 

​Počas týždňa nás dokázala presvedčiť, že voči jazde mimo pevných ciest nemá žiadne výhrady a zdanlivo nezdolateľné prekážky hltá s absolútnou ľahkosťou. Často aj bez nutnosti siahania po uzávierkach diferenciálov. Nie nadarmo patrí už roky k absolútnym legendám, ktoré zostávajú aj s pribúdajúcim vekom overeným nástrojom pre nekompromisnú jazdu v teréne. 

Novinka s výraznými vylepšeniami

Tento rok sa svetu predstavila prepracovaná a po dlhých 14 rokoch svojho predchodcu úplne nová generácia Land Cruiseru. Keď sa vrátime späť, Toyota predstavila svoj „veľký“ Land Cruiser 200 ešte v roku 2007, takže na zaradenie od podlahy prekopaného modelu do svojej ponuky bol najvyšší čas. Hoci pravdou je, že prečo meniť niečo, čo stále funguje?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.