Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2021, 14:06

Aj takto by mohla vyzerať budúcnosť. Plne recyklovateľné mestské BMW pre štyroch

Štvormiestny koncept BMW i Vision Circular je pohľadom na budúcnosť kompaktných elektroáut v roku 2040, pričom sa zameriava predovšetkým na trvalú udržateľnosť a luxus.

Aj takto by mohla vyzerať budúcnosť. Plne recyklovateľné mestské BMW pre štyroch
Zdroj: BMW

Na mníchovskej výstave IAA Mobility 2021 nemohol chýbať ani domáci prémiový výrobca BMW Group, ktorý na pôdu výstaviska priniesol hneď niekoľko svojich horúcich noviniek a možných riešení mobility. Medzi nimi sa objavil aj skutočne zaujímavý koncept s označením BMW i Vision Circular, ktorý má byť predobrazom mestských elektromobilov roku 2040.

Cirkulárnosť bola od začiatku významným faktorom v projekte, vývoji a taktiež aj vo výrobnom procese modelu BMW i Vision Circular ako súčasť obehového prístupu k jeho dizajnu a konštrukcii.

​Automobilka tvrdí, že toto vozidlo vzniklo v súlade so všeobecnými zásadami obehového hospodárstva, pričom cieľom je dosiahnuť použitie sto percentných recyklovaných materiálov, ako aj zabezpečenie následnej sto percentnej recyklovateľnosti.

Luxus spojený s efektivitou

Pokiaľ ide o použité materiály, koncepčná novinka sa zameriava na využívanie recyklovaných materiálov (princíp druhotné najprv), ktoré sa na konci životného cyklu výrobku môžu rýchlo a ľahko rozobrať. Práve dômyselné zameranie na demontáž je preto kľúčovým aspektom - nechýbajú rýchloupínacie mechanizmy na kolesách, sedadlách a prístrojovej doske, ako aj sťahovacia šnúra na lavici zadných sedadiel.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.